Ami most jön, azért egyedül Orbán Viktort terheli a felelősség – az ellenzéknek semmi oka rá, hogy a többpártrendszer látszatához a nevét adja.
„Ha valaki nem fogta volna föl ekkor, hogy mit jelent a »pártpolitikai viták helyett, nemzeti együttműködés keretében«, annak a készséges vazallusok egyéni képviselői indítvány formájában elmagyarázták. Ezt úgy kell érteni, hogy ülésszakonként egyelőre csak hat alkalommal gyakorlatilag megszüntetik a parlamentet – legalábbis abban az értelemben, ahogy egy többpárti demokráciában a parlamentet elképzeljük –, de természetesen a határ a csillagos ég, hiszen a NER amúgy is az oxigénpalack nélküli csúcstámadások rendszere, mint tudjuk. (...)
Most a magyar ellenzéken a sor: ha az LMP és a szocialisták nem akarnak asszisztálni egy funkcióját vesztett »többpárti országgyűlés« látszatának fenntartásához, képviselőiknek a házszabály-módosítás elfogadása pillanatától nem szabad részt venniük a »parlamenti« munkában, a magyar Országgyűlés funkciója ugyanis 2012-től érdemben nem fog különbözni az 1990 előtti pártállami parlamentétől. Magyarországon Nemzeti Együttműködés Rendszere néven valójában pártállam épül – a potenciális külföldi hitelezők megtévesztésére néhány demokratikus díszlet meghagyásával. Minden, amit az elmúlt hónapokban láttunk, ennek szolgálatában áll: a döbbenetes választási törvény, a kivégzett Alkotmánybíróság, a jegybank felszámolása, a botrányos »Alaptörvény” és persze a mindig készséges »államfő«. (...)
Ami most jön, azért egyedül Orbán Viktort terheli a felelősség – az ellenzéknek semmi oka rá, hogy a többpártrendszer látszatához a nevét adja, és ezzel Orbánék brüsszeli és washingtoni kalapolását támogassa, az új pártállam építésének finanszírozását segítve elő.”